Tohle není náhoda: žactvo už podruhé vyhrálo krajskou ligu

Po posledním kole soutěží smíšených družstev je namístě ohlédnutí. Ještě ale nekončíme, protože… Tým mladšího žactva v závěrečném vystoupení ve středočeské lize porazil Dobříš a bez porážky se stal vítězem celé soutěže. Zároveň si již podruhé v řadě zajistil účast na mistrovství ČR družstev hraném opět ve Zlíně od 13. července! Co si o celé mistrákové sezoně myslí vedoucí družstev Michal Mottl? Přinášíme jeho pohled.

„Jde o opravdu vzácný okamžik, ohromný a zároveň nečekaný úspěch našeho žactva. V letošní lize totiž panovaly řádově jiné poměry než loni. Mnohem silnější soupisky drtivé většiny týmů ještě umocnil vstup původně pražského klubu Plíšková tennis academy do našeho kraje (hrají nově v Říčanech). Právě s nimi svedl náš výběr hned úvodní souboj, z něhož vyšel překvapivě vítězně nejtěsnějším možným poměrem. Poté, co o dvě kola později zvládli naši i nepříznivě se vyvíjející mistrák s velkým favoritem TK Neridé, začala se pomalu otevírat vrátka k metám nejvyšším.

Dobojováno ale rozhodně nebylo. Soupeři byli i v dalších kolech kvalitní, náš tým je navíc úzký – do sestavy pro jednotlivá utkání (4 chlapci a 2 dívky) máme k dispozici pouze 5 chlapců a dvojici dívek. Přestože se našim nevyhnula zranění, alespoň nemocí zůstal tým ušetřen a nakonec zápas od zápasu dokráčel k nečekané obhajobě loňského prvenství. Má teď něco přes dva týdny na přípravu hlavně v mentální oblasti.

Rozhodující zásluhu na triumfu mají bezesporu děvčata – Ami Tvrzská a Radka Hadrabová. Jak herně, tak v oblasti vystupování, zvládla náročnou úlohu absolutně na jedničku a patří jim náš obdiv a veliké díky. K jejich bodovému zisku v jednotlivých utkáních pak hoši skládali různý počet bodíků ze své části, bohudík to vždy na výhru stačilo. Výsledek týmu je výbornou ukázkou funkčnosti Středočeského centra mládeže, jehož jsme paprskem – družstvo sestávalo z toho nejlepšího, co SCM v dané kategorii nabízí.

Méně radostný pohled nabízí závěrečná tabulka ligy staršího žactva. Náš tým v ní obsadil sestupovou sedmou příčku. Rozhodlo o ní horší skóre, jež měli naši přes heroické vzepětí v samém závěru soutěže, kdy dokázali porazit Mladou Boleslav i Zdice. Mrzí nás především těsné porážky v Českém Brodě a na Dobříši. Na druhou stranu je třeba říci, že tým byl jednak mladý (všichni kromě Čendy Šupáčka ještě starší žactvo hrát budou, polovina týmu navíc hrála i ligu mladších), hlavně pak uzoučký – hráli jsme vlastně v dané sestavě čtyř chlapců a dvou děvčat bez možnosti kohokoliv nahradit. Souběh dvou nejvyšších soutěží se ukázal nad naše síly a po zásluze, i když po velkém boji ligu opouštíme.

Další radost nám udělal dorost. Bez porážky zvítězil ve své skupině 2. třídy a s velkým náskokem postupuje do třídy 1., po lize druhé nejvyšší soutěže. I zde byla pilířem týmu děvčata. Za celou soutěž neprohrála zápas. Zdatně si vedla i chlapecká jednička, Tonda Mutl.

Pěkné třetí místo obsadil po loňském postupu do 1. třídy tým dospělých. Poslední utkání s Loko Beroun sice naši prohráli těsně 4:5, o skóre však na bronz dosáhli. Celou soutěž mimochodem zakončil ve čtyřhře s Adamem Buřilem esem David Haňkovský. Výsledek na první pohled krásný, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že našim pomohli trochu soupeři, řada z nich nebyla kompletní nebo ve své nejsilnější sestavě. V příští sezóně nás tak čeká mnohem těžší práce.

I rezerva dospělých si vedla zdatně. Přes mnoho rotací sestavy a občasnou absenci v dámské části obsadila nakonec ve své skupině krásné druhé místo a je na čase zvážit zde své ambice do budoucna.

Naše dvě minitenisová družstva hrála ve stejné skupině. Mnozí hráči se předvedli v dobrém světle, Áčko celkově obsadilo druhé místo, kdy doplatilo na zranění Františka Klečky těsně před rozhodujícím utkáním. Každopádně je před dětmi ještě velký kus práce, než se budou moci předvést v soutěžích žactva. Mají do té doby ovšem spoustu času a díky plánované hale snad konečně i odpovídající podmínky přímo v Řevnicích.

Naši hráči si vedli dobře i v jiných klubech, kde hostovali. Veronika Poláková byla oporou Zdic v 1. třídě dorostu, Adam Poslední tamtéž v babytenisu – aktuálně je před týmem finálový turnaj čtyř nejlepších celků kraje. Erika Pešková odehrála velikou porci utkání v elitním 1. ČLTK Praha a to hned ve dvou kategoriích a se skvělými výsledky. Nela Zeibrlichová zvládla většinu svých utkání v dorostu Dobřichovic, Theo Druzescu pak v Letech.“

Vloženo dne 28.06.2023 v sekci Aktuality.